Skip to content

Досить терпіти біль в спині! Безопераційне лікування в Аксіс!

Скарги на біль в спині, одна з найчастіших причин звернень за медичною допомогою. І, як правило, запізнілих. Побоюючись операції, пацієнти дотягують до останнього, йдучи «здаватися» нейрохірургу, коли вже зовсім не під силу.

Про своєчасне лікування болю в хребті та суглобах без операцій, розкаже наш експерт – лікар ортопед-траматолог Кібіцький Владислав Аркадійович 

Владислав Аркадійович, з якими проблемами найчастіше звертаються до Вас в Центр?  

Найчастіше до нас звертаються з гострим болем в спині, що може бути викликаний різними причинами. Проблеми з м’язами або зв’язками: розтягування, спазми, надмірне перенапруження. Або ж дегенеративні захворювання хребта: остеохондроз, кили (грижі) міжхребцевих дисків, стеноз (звуження) хребтового каналу, спондилолістез (зміщення тіл хребців), артроз дуговідросткових суглобів. І якщо раніше ці проблеми вважали віковими, тепер вони все частіше трапляється у зовсім молодих людей – від 20 до 40 років.

Як на вашу думку, з чим це пов’язано?

Спектр причин, здатних викликати неприємні відчуття, досить широкий, тому що будь-які випробовувані фізичні і емоційні навантаження, відбиваються на стані несучого елемента скелета людини. Сидяча робота, малорухливий спосіб життя або, навпаки, інтенсивні заняття спортом і фітнесом можуть стати причиною виникнення болю в хребті, зокрема, в грудях. З хребтом треба вміти поводитися! Інакше не уникнути проблем, більше того і операцій.

Чи є альтернативи операції? Чи можливе безопераційне лікування хребта? 

Звичайно! При своєчасному звернені до фахівців, у 85-90% випадків можна уникнути хірургічного втручання. По-перше важливо ретельно обрати клініку, яка орієнтована на роботу з патологіями хребта, де є високотехнологічне обладнання та працюють кваліфіковані фахівці. Та основне це – своєчасність, не займайтесь самолікуванням! Ви збережете власне здоров’я, кошти та швидше повернетесь до звичайного життя.

То які ж вони альтернативи операції? 
  • Епідуральна блокада – є ефективним методом лікування болю в спині та нозі, що виникає від стиснення нервового корінця.  Відносно невелика кількість медкаменту (кортикостероїду) разом з місцевим анестетиком вводиться в епідуральний простір навколо спинномозкових нервів, де грижа чи звуження каналу перетискають нерв. Протизапальний ефект кортикостероїдів значно зменшує або повністю знімає біль, запалення та набряк спинномозкового нерву.
  • Блокада медіальних гілочок фасеткових суглобів- ефективна при уражені суглобів при артрозах (спондилоартрозах). Процедура теж передбачає введення в уражену зону суміші стероїду й анестетика.

Дані маніпуляції у Центрі виконуються під візуальним контролем за допомогою сучасного обладнання, що дає можливість максимально точно підійти до місця стиснення нервового корінця та зробити ін’єкцію ефективною і безпечною. Маніпуляція триває до 15 хвилин та проводиться під місцевим знеболенням.

Наскільки безпечними є дані процедури? 

Як я говорив вже раніше, абсолютно всі маніпуляції у нашому Центрі проводяться під візуальною навігацією, що не лише знижує ризики маніпуляції до мінімуму, але й суттєво підвищують ефективність проведення процедур. Адже ми чітко бачимо зону ураження та можемо побудувати правильний маршрут, і, як наслідок, проводити лікування максимально точно. Також, важливо, що ефект від даних маніпуляцій пацієнт відчуває одразу, що дозволяє максимально швидко повернутись до якісного життя без болю.

А є такі пацієнти, яким Ви не радите проводити маніпуляції? 

Є. І чимало. Лише 20-30% пацієнтів, що до нас звертаються ми рекомендуємо маніпуляції. Іншим радимо пройти реабілітаційний курс, навчаємо системі спеціальних вправ для хребта та суглобів, завдяки яким вони отримують гідну якість життя на довгі роки. Не потрібно хапатися за вирішення проблеми, коли вона вже в розпалі. Потрібно її попередити.

Що би Ви порадили нашим читачам на завершення? 

В першу чергу як лікар хочу побажати всім здоров’я та наголосити не займатись самолікуванням! В інтернеті дуже багато корисної інформації, але і дуже багато дурниць, які можуть тільки нашкодити. Звертайтесь до фахівців, щоб повернутись максимально швидко до звичайного життя без болю!

Кібіцький Владислав

Ортопед-травматолог

Зворотній зв'язок

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ