Skip to content

ЗАХВОРЮВАННЯ СУГЛОБІВ

Здавна вважалося, що захворювання суглобів – це недуга людей похилого віку. Але сьогодні до групи ризику потрапляють молоді люди та навіть діти.

Найчастіша причина суглобових болів – артрити різної етіології. При болях у суглобах лікування має бути комплексним, тому що болючі відчуття можуть бути проявом низки інших захворювань.

Види захворювань суглобів

Багато із зазначених хвороб протікають безсимптомно і можуть проявитися тільки на пізніх стадіях, тому дуже важливо при виникненні болю в суглобах діагностику починати негайно. Такі хвороби можуть бути викликані й низкою фізіологічних причин: перевтома, виснажливі фізичні навантаження, період вагітності, формування скелета у дітей.

Коли варто звернутись до фахівця:

Для кожного захворювання опорно-рухового апарату характерна своя симптоматика та свої клінічні особливості. Проте можна назвати деякі загальні прояви.

Біль. Однією з перших ознак, що змушують звернутися до лікаря – біль. Вона може виявлятися чи посилюватися після мінімального фізичного навантаження, у спокої, зокрема у нічний час. При захворюваннях суглобів стоп і колін біль може з’являтися під час підйому чи спуску сходами. Людина може відзначати дискомфорт при ходьбі у звичайному взутті.

Хрускіт під час руху. Людина, яка страждає на захворювання суглобів, може відзначати хрускіт під час руху, при невеликому фізичному навантаженні, підйомі на поверх, обертових рухах у променево-запясткових суглобах.

Скутість. Значимим діагностичним критерієм є скутість, характерна для ранкових годин або після тривалої бездіяльності, наприклад, перегляду фільму. Людина скаржиться на те, що після пробудження чи відпочинку їй необхідно деякий час, щоб розім’ятися, «розхитатися», після чого вона здатна виконувати звичне навантаження. Цей симптом особливо притаманний ранніх проявів ревматоїдного артриту.

Слабкість та ломота в тілі. Нерідко хворі скаржаться на загальну слабкість, ломоту в тілі, що можна порівняти з грипозним станом. Ці симптоми за винятком гострих респіраторних вірусних інфекцій також є діагностично важливими при постановці діагнозу.

Лікування захворювань суглобів в Аксіс:

Медикаментозне лікування

Призначення медикаментозного під час захворювання суглобів, має дві основні цілі, по перше це зняття больового синдрому та запалення та відновлення хрящової тканини або хоча б зупинка подальшої дегенерації. Для полегшення стану пацієнта використовуються різні види процедур:

Немедикаментозне лікування

На ранніх етапах захворювань та при неускладненому перебігу показані методи, спрямовані на зміцнення та підтримку тонусу м’язів-стабілізаторів, підвищення витривалості, збільшення обсягу рухів у суглобі. До них відносять такі реабілітаційні методики такі як:

ЗАПИС НА ПРИЙОМ