Skip to content

Радикуліт

РАДИКУЛІТ – це патологія периферичного відділу нервової системи, у якому ущемляються ділянки нервових волокон, які відходять від спинного мозку (нервові коріння).

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Радикуліт – це вторинна патологія, що розвивається внаслідок здавлення нервового корінця. Сприяє цьому зміна морфології хребетного стовпа внаслідок травм, дегенеративного процесу тощо.

Найбільш типові симптоми радикуліту – це болючі відчуття по ходу нервових стовбурів, чутливі розлади, іноді моторні порушення. Як правило, перші ознаки захворювання з’являються гостро після дії фактора-агресора (невдалого повороту тулубом, травми тощо). Однак у більшості випадків патологія переходить у хронічний процес, для якого характерні безсимптомні періоди та період загострення з яскравими проявами, що порушують звичний спосіб життя.

ПРИЧИНИ:

Найчастіша причина радикуліту – остеохондроз, при якому міжхребцеві диски втрачають свою еластичність і починають під вагою своєї ваги здавлювати нервові коріння.

Привертають до формування остеохондрозу такі стани:

 • травматичні ушкодження хребетного стовпа у спортсменів при падінні, ударі;
 • викривлення постави внаслідок неправильного сидіння за столом;
 • гіподинамія;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • надлишкова маса тіла;
 • ендокринні порушення;
 • метаболічні порушення;
 • порушене всмоктування поживних речовин у кишечнику.

СИМПТОМИ:

З прогресуванням патологічного процесу змінюється клінічна картина – з’являються типові симптоми:

 • біль у ураженому відділі хребта, характер болю стріляючий чи ниючий, біль посилюється під час руху, иррадиирует в кінцівку із боку поразки;
 • скутість хребетних м’язів, які болючі при пальпації;
 • оніміння ніг і почуття повзання мурашок;
 • обмеження рухів;
 • швидка втомлюваність та зниження працездатності.

Найбільш поширений попереково-крижовий радикуліт, у зв’язку з тим, що саме цей відділ хребта зазнає найбільшого навантаження. При цій формі захворювання болі локалізуються в області крижів, попереків та сідниць. Біль віддає в нижню кінцівку, стає сильнішим при піднятті ноги.

Шийний радикуліт проявляється болем в області потилиці та шиї. Посилюється при поворотах голови, кашлі та чханні. З’являється захисна поза, коли людина змушена нахиляти голову назад, тим самим зменшуючи спазм хребетних м’язів. Нерідко шийному радикулиту супроводжують симптоми ішемії головного мозку. Тому пацієнта можуть турбувати запаморочення, головний біль та шум у вухах.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

Лікування радикуліту в першу чергу спрямоване на усунення больового синдрому. З цією метою лікарі призначають нестероїдні протизапальні засоби. Дані препарати мають певні протипоказання, тому тільки фахівець зможе підібрати безпечний та ефективний засіб. У важких випадках показані сильніші протизапальні медикаменти – аналоги гормонів кори надниркових залоз. Неврологи можуть проводити блокади з місцевими анестетиками.

Після стихання больового синдрому показані фізіотерапевтичні процедури, які покращують трофіку нервового корінця. Лікарі Центру реабілітації хребта та суглобів Аксіс підберут індивідуальну програму фізичного впливу з урахуванням особливостей клінічного випадку. Персоніфікований підхід прискорює одужання та сприяє більш тривалій ремісії.

Ми використовуємо комплексний підхід в лікуванні радикуліту,, командну роботу різних фахівців в індивідуальному випадку. Сучасне європейське обладнання та різні методи лікування – от що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні методи лікування радикуліту в нашому центрі: 

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  12.07.2022

  Міофасціальний синдром

  МІОФАСЦІАЛЬНИЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ (МФС) або ФІБРОМІАЛГІЯ – це синдром, для якого характерні рефлекторні болі у м’язах або фасціях (сполучна тканина, що покриває м’язи). При цьому м’язи спазмуються та утворюється болючий м’язовий тяж – тригерна точка. Міофасціальний синдром у 8 разів частіше виникає у жінок.

  12.07.2022

  Спондилолістез, спондилоартроз

  СПОНДИЛОАРТРОЗ (фасеточний синдром) – це захворювання, що характеризується ураженням суглобів хребта та утворенням кісткових шиповидних виростів (остеофітів). Спондилоартроз є однією з форм остеоартрозу. Дистрофічні зміни при спондилоартрозі починаються з хряща суглобів. Він стоншується і втрачає еластичні властивості та поширюється на кісткові структури.

  12.07.2022

  Остеохондроз хребта

  ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА – патологічний незворотний процес, який розвивається в хребті і супроводжується деструктивними та дегенеративними порушеннями дисків і хребців. Небезпека захворювання полягає в його скритності. Тому люди звертаються в клініку, тільки коли їх починають турбувати скутість та біль.

  12.07.2022

  Стеноз хребтового каналу

  СТЕНОЗ ХРЕБТОВОГО КАНАЛУ – хронічний патологічний стан, який полягає у звуженні простору всередині хребта та здавленні анатомічних структур, головним чином, спинного мозку та нервових корінців.

  Більшість випадків стенозу хребетного каналу пов’язані з дегенеративними змінами у хребті: патологія міжхребцевих дисків, суглобів, збільшення розмірів зв’язок, кісткові розростання.

  12.07.2022

  Деформації хребта

  Деформації хребта: кіфоз, лордоз (сагітальна площина) та сколіоз (фронтальна площина) – це викривлення хребта, для яких характерні стійкі анатомічні зміни хребта та грудної клітки.

  Найбільш поширеним і важко протікаючим прийнято вважати сколіоз. Виникнення та прогресування захворювання відбувається при сукупній дії трьох складових: первинно-патологічного фактора, обмінно-гормональних порушень, статико-динамічних порушень.

  12.07.2022

  Грижі, протрузії міжхребцевого диску

  Грижа міжхребцевого диску – випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диску у хребетний канал.
  Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ