Skip to content

FDM терапія

FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м'язи, нерви, судини.

FDM – ТЕРАПІЯ – це сучасний метод лікування больових відчуттів та хвороб опорно-рухового апарата, в основі якого лежить модель фасціальних порушень.

Фасції – це оболонки, що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини. Коли порушується структура фасції, виникають розлади кровотоку та лімфотоку, що призводить до болю, змін чутливості, порушення роботи ураженої області.

Лікування здійснюється руками спеціаліста (FDM-терапевта) або за допомогою спеціальних пристроїв. Діагностика фасціального порушення ґрунтується на розумінні “мови болю” пацієнта. Тільки пацієнт відчуває своє тіло (свій біль) і може допомогти лікарю провести правильне лікування.

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Методику FDM-терапії у 1991 році розробив американський лікар-остеопат Стівен Тіпальдос. Він працював у відділенні невідкладної допомоги й помітив, що всі пацієнти з болем використовують однакові стереотипні рухи та жести, пояснюючи свій біль лікарю. Тіпальдос назвав це “мовою тіла”. Лікар продовжив свої спостереження та виявив 6 різних фасціальних порушень, на основі чого розробив спеціальні алгоритми та прийоми лікування.

Терапевти, які застосовують цю модель, працюють у багатьох країнах світу. Адже “мова болю” у людей всюди однакова – треба лишень навчитися її розуміти. 5-й Всесвітній конгрес FDM, що пройшов у Відні у 2011 році, визнав модель FDM найбільш вдалим методом лікування також і для спортивних травм. FDM-терапія дала змогу скоротити тимчасові витрати на встановлення діагнозу та відновлення спортсменів.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ FDM-ТЕРАПІЇ:

 • травми опорно-рухового апарату: розтягнення капсули суглоба, мікророзриви зв’язок;
 • неврологічні захворювання з обмеженням рухів: радикуліти, головні болі напруги;
 • гострий та хронічний біль в спині, суглобах, кінцівках;
 • обмеження рухливості суглобів в поєднанні з порушеною чутливістю і набряками – найчастіше посттравматичного характеру;
 • різноманітні травми у спортсменів.

ПЕРЕВАГИ FDM-ТЕРАПІЇ:

 • Ефективність – вдається допомогти навіть тим пацієнтам, яким не допомогли інші методики.
 • Швидкість – завдяки точній діагностиці класичний курс триває всього 3-5 процедур.
 • Доступність – метод є одночасно діагностичним та лікувальним, тож у більшості випадків немає потреби у тривалому дорогому обстеженні.
 • Безболісність – методика дає змогу значно знизити вживання або повністю відмовитися від знеболювальних препаратів.
 • Зручність – навіть під час терапії спортсмени можуть продовжувати тренування.

 

FDM-ТЕРАПІЯ В АКСІС

Фізичні терапевти нашого центру навчалися методик FDM-терапії у провідних світових практиків у цій галузі. До того ж ми ретельно слідкуємо за новими досягненнями у розумінні “мови болю” пацієнтів та впроваджуємо нові здобутки у власну практику.

На прийомі ви отримаєте вичерпну консультацію щодо свого стану здоров’я та індивідуальну програму реабілітації.

Запис на прийом до лікарів для консультації та планування подальшого курсу лікування здійснюється за телефоном та на сайті – достатньо просто заповнити реєстраційну форму і вказати свої контактні дані.

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Mulligan концепція

  MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  М’яка мануальна терапія

  М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м’яких тканин та кістково-суглобового апарату.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ