fbpx Skip to content

Епідуральна ін’єкція під візуальною навігацією

ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – ЦЕ метод регіональної анестезії (місцевого знеболення), при якому лікарські препарати вводяться в епідуральний простір хребта. Процедура високоефективна, адже передбачає введення діючої речовини безпосередньо у джерело болю.

Епідуральний простір розташований всередині хребтового каналу, між зовнішньою оболонкою спинного мозку (це так звана тверда оболонка) і внутрішньою поверхнею хребців, що утворюють хребтовий стовп.  У цьому просторі містяться нервові корінці та дрібні судини, а при патології сюди може прориватися грижа міжхребцевого диска (МХД). Така грижа тиснутиме на нервові корінці та провокуватиме сильні болі у спині. Лікарською спільнотою доведено, що епідуральна блокада є одним з найдієвіших методів лікування грижі без операції. 

КОМУ  ПОТРІБНА ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА?

Епідуральна блокада є найпоширенішим малоінвазивним методом у нейрохірургії та використовується для лікування наступних патологічних станів:

  • грижа диска (МХД);
  • дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта;
  • стеноз хребтового каналу;
  • хронічні болі в попереку та нижніх кінцівках (люмбоішиалгії).

ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ

Епідуральна ін’єкція проводиться в амбулаторних умовах. Після попередньої консультації лікар назначить вам дату та час проведення процедури. Перед візитом до лікаря вам не потрібно проводити жодних особливих приготувань. 

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРА

Процедура відбувається під візуальним рентген-контролем у положенні пацієнта на животі. 

Розгляньмо покроковий механізм дій лікаря:

  1. Дезінфекційним розчином обробляється шкіра в місці проколу.
  2. Підшкірно та в м’язи вводиться анестетик для знеболення. 
  3. У місце виходу нервового корінця, на боковій ділянці спинного мозку просувається рентгенрезистентна голка. 
  4. Через голку вводиться суміш розчинів:
    • гормони глюкокортикоїди – вони знімають запалення і набряк;
    • анестетик – для зменшення болю;
    • вітамінний препарат – щоб покращити функції корінця.
  5. По завершенню голка виводиться з організму (також під контролем рентгену), місце проколу обробляється антисептиком і накладається бактерицидний пластир. 

ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

По завершенню процедури ви перебуватимете під нашим наглядом у зручній палаті протягом 2-х годин. Опісля лікар повторно оцінить ваш стан, щоб переконатися у відсутності побічних реакцій. Вже через кілька годин після процедури ви зможете повернутися до звичного ритму життя. 

РИЗИКИ І УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Дана процедура є абсолютно безпечною, але вимагає професійності лікаря та якісного візуального контролю.  Як і будь-яка інвазивна маніпуляція, вона несе в собі невеликий ризик ускладнень, таких як: 

  • кровотеча;
  • занесення інфекції;
  • витік спинномозкової рідини;
  • пошкодження судин та нервів навколо спинного мозку.

У нашому Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс лікарі проводять епідуральну блокаду під рентген-навігацією з використанням С-дуги. Тож усі можливі ризики зведені до мінімуму. 

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ  В АКСІС

Епідуральна блокада в Аксіс є дієвою та абсолютно безпечною процедурою, адже

  • проводиться виключно дипломованими спеціалістами з багаторічним досвідом в галузі лікування болю;
  • виконується під рентген-навігацією.

Якщо ви хочете знову відчути радість життя без болю, записуйтеся на консультацію в Аксіс! Для цього достатньо заповнити реєстраційну форму на сайті або ж зателефонувати нам.

Запис на прийом

    Інші послуги:

    12.07.2022

    Ін’єкції гіалуронової кислоти

    ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ
    Попри поширений стереотип, гіалуронову кислоту використовують не лише в косметології! У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти для лікування артрозів та відновлення рухливості суглобів у післяопераційному періоді.

    12.07.2022

    PRP терапія (плазмоліфтинг)

    PRP (ПЛАЗМОЛІФТИНГ) – ЦЕ консервативний метод лікування з використанням плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, кісток, сухожилків і зв’язок.

    12.07.2022

    Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією

    ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ БЛОКАДИ – ЦЕ метод визначення локалізації болю і лікування больового синдрому. При цьому у місце болю вводяться препарати, що знижують чи повністю блокують передачу нервових імпульсів.

    Такі блокади використовуються для:
    діагностики місця болю – після визначення локалізації болю та ураженого нерва, проводиться радіочастотна абляція (РЧА);
    лікування больового синдрому – тобто, сама ін’єкція може бути методом лікування і значно полегшує чи повністю “вимикає” відчуття болю.

    12.07.2022

    Трансфорамінальна ін’єкція під візуальною навігацією

    ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ