Skip to content

Оніміння в руках та ногах: причини та діагностика

Безсоння, тривожність чи часті стреси на роботі. Ви втомлюєтеся швидше звичайного без видимих ​​причин? Чи стали прокидатися щоночі? Навіть надто холодні руки та ноги повинні насторожити. Все це може бути ознаками порушень нервової системи. Щоб упіймати захворювання на ранній стадії, достатньо пройти кілька обстежень.

Про те, як вивчають стан головного мозку та нервової системи сучасні лікарі, про нові методики у цій галузі розповіла лікар невролог «Центру реабілітації хребта та суглобів Аксіс» Ольга Сорокопуд.

Ольга, почнемо з основ. Що наводить Хмільничан до невролога в Аксіс?

— Насамперед усе, що пов’язане із порушенням чутливості. Оніміння в руках і ногах – дуже частий симптом. Багатьох лякає, коли ночами у них німіють кінцівки, причому настільки, що це змушує їх прокидатися. Хочеться постійно «струшувати» руками. Неприємні поколювання, холод у ступнях, раптове тремтіння рук – все це говорить про те, що в нервовій системі стався збій.

Варто записатися на консультацію невролога, якщо ви різко схудли, але не змінювали звичний раціон. Або почали швидко втомлюватися від цілком буденних справ і надвечір можете тільки лежати, сумно дивлячись у стелю.

Які види обстежень показані пацієнтам із такими симптомами?

— Є стимуляційна та голкова ЕНМГ – це апаратний метод дослідження функціонального стану периферичних нервів. Вона дозволяє визначити стан м’язів, спинного мозку та всього нервово-м’язового апарату. Є стимуляційна та голкова ЕНМГ. Перший метод неінвазивний і проводиться з використанням електродів, що клеяться до шкіри. Під час обстеження голковим методом у шкіру вводиться одноразовий надтонкий голковий електрод.

Розкажіть докладніше, навіщо потрібно ЕНМГ і кому його слід проходити?

— Саме ті симптоми, що я описала у своїй першій відповіді, є свідченнями для енцефалограми. Це комплексний метод обстеження для пацієнтів із порушеннями нервової системи. Процедура є абсолютно безпечною й найбільш інформативною в діагностиці хвороб периферичних нервів та виявлення полінейропатій верхніх та нижніх кінцівок. Маніпуляція з голковим електродом достовірно діагностує міопатії – ураження м’язів.

Як відбувається дослідження?

Під час стимуляційного дослідження на шкіру накладаються електроди та аналізується електричні потенціали скорочення м’яза за певних електричних подразнень нерва. Інтенсивність подачі струму для пацієнта підбирається індивідуально. Під час стимуляції пацієнт відчуває мимовільне скорочення досліджуваного м’яза – легкі поколювання у місці стимуляції.

Що стає зрозумілим? 

ЕНМГ надає можливість виявити найменші патологічні зміни, встановити факт захворювання на будь-якій стадії. Також допомагає визначити ступінь ураження нерва, дає змогу встановити рівень та характер пошкодження.

Для проведення дослідження нервів та м’язів використовують електроміографи. У нашому центрі — це п’ятиканальний та високошвидкісний. Його відмінність у тому, що протоколи обстеження видаються з графічними та табличними даними. Їх зможе прочитати фахівець, який працює у будь-якій точці світу.

Як підготуватися? 

Особливої підготовки до обстеження не потрібно. Важливо у день обстеження не користуватися кремом чи лосьйоном для тіла, бо це збільшить опір шкіри і змусить лікаря використовувати сильніші стимули.

 Скільки коштуватимуть такі обстеження у медичному центрі Аксіс?

— Ціна ЕНМГ залежить від діагнозу та обсягу інформації, яку потрібно отримати. Якщо в напрямку на обстеження ці дані від лікаря не зазначені, то адміністратор назве орієнтовну вартість. У цьому випадку необхідний обсяг обстеження може бути встановлений спеціалістом з ЕНМГ лише безпосередньо на прийомі.

Сорокопуд Ольга Ігорівна

Медичний директор, лікар невролог

Зворотній зв'язок

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ