fbpx Skip to content

5 запитань про електронейроміографію

5 запитань про електронейроміографію 

ЕНМГ – це широкий спектр діагностичних процедур, за допомогою яких досліджується прохідність імпульсу по нервах у відповідь на його стимуляцію низькочастотним струмом. 

  1. Які види існують? 

Є стимуляційна та голкова ЕНМГ. Перший метод неінвазивний і проводиться з використанням електродів, що клеяться до шкіри. Під час обстеження голковим методом у шкіру вводиться одноразовий надтонкий голковий електрод. 

  1. Кому необхідно? 

Пацієнтам, які скаржаться на зниження або й повну втрату чутливості кінцівок, відчуття «мурашок», пекучий біль від кінчиків пальців і далі по ураженій нозі чи руці, больовий синдром у спині, тремор, оніміння, атрофію м’язів. Процедура є абсолютно безпечною й найбільш інформативною в діагностиці хвороб периферичних нервів та виявлення полінейропатій верхніх та нижніх кінцівок. Маніпуляція з голковим електродом достовірно діагностує міопатії – ураження м’язів. 

  1. Що стає зрозумілим? 

ЕНМГ надає можливість виявити найменші патологічні зміни, встановити факт захворювання на будь-якій стадії. Також допомагає визначити ступінь ураження нерва, дає змогу встановити рівень та характер пошкодження. 

  1. Хто спрямовує на обстеження? 

Зазвичай на ЕНМГ направляють неврологи, нейрохірурги, хірурги, ендокринологи, вказуючи при цьому попередній діагноз або зону обстеження. Так лікар діагност чітко розуміє, які саме процедури необхідні. 

Як підготуватися? 

Особливої підготовки до обстеження не потрібно. Важливо у день обстеження не користуватися кремом чи лосьйоном для тіла, бо це збільшить опір шкіри і змусить лікаря використовувати сильніші стимули.

Сорокопуд Ольга Ігорівна

Медичний директор, лікар невролог

Зворотній зв'язок

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ